Willa Nad Dunajcem
+48 500 268 548 +48 18 2666099

Lato

Aktywny wypoczynek

Trasy rowerowe

Wybierając rower jako środek transportu można odbyć wycieczkę z Nowego Targu po niezwykle malowniczych gorczańskich i tatrzańskich trasach rowerowych. Turysta może poznać atrakcje stolicy Podhala oraz przyjrzeć się spiskim wsiom (Nowa Biała, Trybsz, Dursztyn, Krempachy), które kiedyś leżały poza granicami Rzeczypospolitej. Wyprawy wspaniale nadają się dla kameralnych jak również większych grup.


Termy podhalańskie

Szaflary, Białka oraz Bukowina Tatrzańska Termy są centrum rozrywki dla całej rodziny, ośrodkiem uzdrowiskowym i re­ha­bi­li­ta­cyj­nym. Swą popularność Termy Podhalańskie zawdzieczają zdrowotnym właściwością tutejszych gorących wód (temperatury utrzymywane są między 30, a 38 stopni), której kojące dla układu mięśniowego i nerwowego działanie potęgują liczne urządzenia do hydromasażu w jakie wyposażone są baseny.


Jazda konna

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na naukę jazdy konnej do stadniny w Łopusznej. Oferujemy piękne górskie krajobrazy. Zachęcamy do wspaniałego odpoczynku na końskim grzbiecie oraz wiele niesamowitych atrakcji i niezapomnianej przygody wśród tutejszej natury!


Zima

Aktywny wypoczynek

Wyciągi i trasy narciarskie

Jeżeli lubisz spędzać zimowe wieczory aktywnie na stoku lub trasie narciarskiej, to mamy coś dla Ciebie. Region Nowego Targu to idealne ukształtowany teren do uprawiania narciarstwa klasycznego, biegowego, jak i ski-tourowego. Zobacz wyciągi i trasy biegowe godne polecania.

Zapraszamy miłośników biegania na nartach na przygotowane ratrakiem nowotarskie trasy biegowe. Wytyczona została pętla wokół rezerwatu Bór na Czerwonem, która rozpoczyna się na lotnisku, wiedzie wzdłuż Boru w stronę Gronkowa, następnie skręca w kierunku Szaflar i pod kładką na Dunajcu wraca z powrotem na lotnisko (ok. 15km). Został także przygotowany odcinek od mostu na Białym Dunajcu do kładki.

Polecamy równierz trasę biegową z pieknymi krajobrazami z miejsccowości Obidowa na Turbacz.

ZADZIAŁ, DŁUGA POLANA  - Są to trasy zjazdowe dla średniozaawansowanych narciarzy, wyciągi orczykowe, sztucznie naśnieżane i oświetlone.

BIAŁKA TATRZAŃSKA - Znajduje się tu ponad 20 wyciągów, w tym 3 koleje krzesełkowe, 3 osobowa kolej o długości 1380m, 4 osobowa o długości 800 m i 6 osobowa o długości 1350 m, wyciągi orczykowe i talerzykowe.

BUKOWINA TATRZAŃSKA - oferuje 22 wyciągi narciarskie: 15 talerzykowych, 6 orczykowych oraz 1 krzesełkowy. Większość wyciągów narciarskich daje możliwość nauki jazdy na nartach wraz z instruktorem, większość tras jest oświetlona i sztucznie naśnieżana oraz przygotowywana przez ratraki. Przy wyciągach znajdują się wypożyczalnie sprzętu jak i szkółki narciarskie. Istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu zarówno narciarskiego jak i snowboardowego. Nartostrady zostały tak wytyczone aby mogli z nich korzystać narciarze i snowboardziści posiadający różne kwalifikacje.

KASPROWY WIERCH - biegną dwie spektakularne zjazdowe trasy narciarskie: w kierunku północno-wschodnim Trasa Gąsienicowa, opadająca do zachodniej gałęzi Doliny Gąsienicowej, oraz w kierunku północno-zachodnim Trasa Goryczkowa schodząca do Doliny Goryczkowej pod Zakosy. Ze względu na stromiznę i trudne warunki terenowe są one nieodpowiednie dla początkujących; mogą nimi zjeżdżać jedynie doświadczeni narciarze. Obydwie trasy mają przedłużenia (Nartostrada Gąsienicowa i Nartostrada Goryczkowa) umożliwiające zjazd na nartach terenem reglowym do Kuźnic, a przy dużej ilości śniegu nawet do centrum Zakopanego. Całkowita długość Trasy Goryczkowej na odcinku Kasprowy Wierch – Kuźnice wynosi około 8 km, a Trasy Gąsienicowej na podobnym odcinku – około 10 km. Obydwie trasy pokonują tę samą różnicę wysokości wynoszącą około 950 m. Goryczkowa ze względu na urozmaicony teren narciarski uchodzi za najpiękniejszą trasę narciarską w Polsce, natomiast Gąsienicowa charakteryzuje się wspaniałą scenerią wysokogórską. 


Kulig z pochodniami i ogniskiem

Jest to zabawa po najbardziej malowniczych zakątkach Nowego Targu i okolic, której często towarzyszy muzyka, śpiew oraz zabawa przy ognisku. Wieczorem kulig oświetlany jest pochodniami.

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...